Jarní prázdniny v Praze

Ve čtvrtek o jarních prázdninách se 10 ministrantů z Vranovic a Ivaně vydalo na putování po Praze. Otec Jaroslav domluvil ubytování u bratří františkánů u kostela Panny Marie Sněžné. Po prohlídce kostela a kláštera s otcem Eliášem se ministranti vydali na večerní procházku Prahou a po ní následoval klidný večer stolních her. Druhý den ráno si po mši svaté u bratří františkánů kluci prohlédli hasičskou stanici na Petřinách, odtud se prošli kolem letohrádku Hvězda ke klášteru na Bílé hoře a odtud tramvají na Břevnov. Zde otec Martin poutavě vyprávěl o historii kláštera a ukázal nám kryptu kostela sv. Markéty a Vojtěcha. Hlad nás vyhnal do blízké pizzerie a po nasycení jsme vyrazili na Pražský hrad. Zde se nikomu nepodařilo rozesmát hradní stráž a ani se neztratit v davu turistů v katedrále a po vyčkání se nám podařilo projít si expozice ve Zlaté uličce. Odtud mířily naše již mírně unavné kroky přes hradní nádvoří vzhůru na vrch Petřín a pak ještě 308 schodů na rozhlednu. Po prohlídce Prahy z ptačí perspektivy se všichni pobavili v zrcadlovém bludišti a pak už jsme jen sjeli lanovkou z kopce dolů a vrátili se na faru na další kola hry bang a na výborný fazolový guláš. Poslední den ráno se bohužel trochu zkazilo počasí a také jsme se mírně zdrželi, takže místo do vojenského muzea se nám po mši a úklidu na místě ubytování podařilo dorazit jen na Olšanské hřbitovy, ale část lovců pokémonů i část turistů si i tuto závěrečnou fázi výletu docela užila. Hlavně nákupy na hlavním a Brněnském nádraží a vlakové hody s posledními partiemi hry Bang a chytáním pokémonů. Takže zase někdy příště…

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.