Pouť do Žarošic 2018

Na Zlatou sobotu 8. září se řada věřících z našich farností vypravila na pouť do Žarošic. Letošní pouť v jubilejním roce oslav 100. let Československé republiky toužili někteří mladí z Vranovic prožít ve slavnostním průvodu v krojích se soškou Panny Marie. Jako obnovení staré tradice. Nápad se zrodil v hlavě Jiřího Mazucha, který oslovil ostatní mladé a otce Jaroslava. Otec Jaroslav požádal vedení obce o zapůjčení místních krojů. Díky ochotě vedení naší obce, jež bezplatně zapůjčilo kroje a veliteli místní jednotky sboru dobrovolných hasičů, který nám umožnil dopravit sochu hasičským autem do Žarošic, se celá akce zdárně povedla. Nosítka zapůjčil otec Jaroslav z mikulovské farnosti. Poutní sošku Panny Marie obětavě očistila a nazdobila rodina Machova a Stejskalova. V Žarošicích jsme byli přítomni ve Vranovických krojích na hlavní poutní mši a večerním průvodu soch. Hlavní poutní mši předsedal otec kardinál Dominik Duka. Zakončení hlavních obřadů bylo symbolické Československou hymnou. Nejmenšími družičkami byly Kateřina a Markéta Pocházkovy, ostatní krojovaní byli bratři Michal, Jiří a Michal Mazuchovi, Ludmila Hovězáková, Anna Vybíralová, Antonín a Pavel Kukletovi. Naše kroje v průvodu zaujaly řadu lidí, kteří se vyptávali, odkud jsme. Pokud to bude možné a dá-li Pán Bůh zkusíme v tradici pokračovat i napřesrok.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.