ohlášky na 33. a 34. týden v mezidobí

Neděle 14. listopadu 33. neděle v mezidobí
Za farníky
9:30 Vranovice Za Boží ochranu a pomoc pro celou rodinu
11:00 Přibice Za Jarmilu Šopfovu, za rodiče a bratra Oldřicha a vnuka Zdeňka a duše, na které nikdo nepamatuje

v týdnu bohoslužby nebudou

Sobota 20. listopadu
Pouzdřany Za rodiče Dulínkovy a dceru Květoslavu Sokolovu

Neděle 21. listopadu Slavnost Ježíše Krista Krále
Za Jaroslava Lízala a rodiče
9:30 Vranovice Na úmysl dárce a na poděkování za 40 let společného života
11:00 Přibice Za farníky

v týdnu bohoslužby nebudou

Sobota 27. listopadu
17:00 Pouzdřany
Za Marii, Adolfa a Karla Böhmovy

Neděle 28. listopadu 1. adventní neděle
8:00 Ivaň
Za Petra Březinu, rodiče a duše o očistci (přesunuto z 20.11.)
9:30 Vranovice Za farníky
11:00 Přibice Za zemřelé

Z důvodu dovolené již v listopadu nebude příprava na biřmování a odpadá také náboženství, které vyučuje farář Jaroslav Sojka. Také se ruší mše svaté ve všední dny.

Z důvodů pandemie i letos Řím rozšířil dny pro získání odpustků pro duše zemřelých na celý měsíc listopad. Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci jsou následující: (1.) daný den přijmout eucharistii, (2.) navštívit hřbitov a zbožně se pomodlit za zemřelé, (3.) a pomodlit se na úmysl Svatého otce a (4.) v okruhu těchto dní vykonat svatou zpověď. Celkem lze takto získat maximálně 8 odpustků pro zemřelé.

V zákristii jsou k dispozici kalendáře na rok 2022.

Papeže vyhlásil synodu církve (společnou cestu). K zapojení se do celého procesu je pozván celá Lid Boží a konkrétně v našich farnostech se mají uskutečnit setkání nad předem určenými tématy. Každý je zván. (podrobnosti: https://www.cirkev.cz/cs/synoda-2021-2023)

První synodní setkání ve Vranovicích je plánováno na pátek 26.listopadu 2021 od 18:30. Těší se Marta Goliášová, která je kontaktní osobou pro farnost Vranovice.

V duchovních záležitostech se do 27. listopadu prosím obracejte na sousední kněze, například Pavla Pacnera z Mikulova,
telefon: 737 382 622

Příspěvek byl publikován v rubrice Ohlášky a jeho autorem je Jaroslav Sojka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.