Noc kostelů 2014

V pátek 23. května se v 17:00 otevřely dveře našeho kostela pro všechy lidi, kteří měli zájem zúčastnit se noci kostelů. Po krátkém úvodu začal v kostele nejprve program pro děti. Jako první zazpívaly mladší děti pod vedením paní Machové a Stejskalové krátké pásmo pohybových písniček. Jakmile se dozpívaly pásničky, pokračoval program pro děti v kostele úkoly, které si připravili starší ministranti – na šesti stanovištích si děti zkusily některé ministrantské dovednosti a také si prohlédly kostel od sakristie až po kůr. Následoval společný koncert schol Vranovice a „Pondělní šichta“ Uherčice, na který se přišlo podívat asi nejvíc návštěvníků protože svoje scholy přijeli poslouchat také farníci z Uherčic a Ivaně. Po krásném koncertě paní Machová a pan Klimeš působivě vyprávěli a prezentovali své zážitky z loňské cesty poutníků z naší farnosti do Svaté země.
Na závěr noci kostelů uvařily obětavé maminky čaj – čajovna byla na kůru i před kostelem a po ní se rodiče i děti rozešli domů.

Záznam koncertu najdete zde. Děkujeme za něj panu J. Dofkovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.