Jeden den na Petrově 2014

Ve čtvrtek 29. května se vydalo 16 dětí z našich farností na výlet na Petrov. Neodradila je ani předpoveď špatného počasí. Katechetické centrum Brněnského biskupství zde pořádalo setkání „Jeden den na Petrově“, jehož cílem je, aby se děti navštěvující náboženství setkaly s otcem biskupem, zažily společenství při mši svaté i při hrách, poznaly katedrálu, areál Petrova a jeho okolí, něco nového se dozvěděly a prožily radost ze společných aktivit a her. Na letošní Jeden den na Petrově přijelo na 1900 dětí. Na jednotlivých stanovištích se děti setkávaly s postavami svatých a seznamovali se s jejich životem a plnily zadané úkoly. Letošní téma setkání totiž znělo „Svatí jsou darem pro svět“ A jak řekl otec biskup Vojtěch Cikrle v reportáži pro Radio Proglas „Pršelo, ale myslím si, že to nikomu nevadilo, protože ten déšť nebyl úplně silný a tak vlastně možná právě to, co je zasazeno duchovně, tím deštěm bude růst, kvést a nabírat plody.“

Další fotografie hledejte na http://doc.biskupstvi.cz/kc/jdp2014/

Dne 24.6.2014 byl věnován reportáži z Jednoho Dne na Petrově pořad na Proglasu Barvínek odkaz zde http://www.proglas.cz/detail-poradu/2014-06-24-16-00.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.