Představení prvokomunikantů

O čtvrté neděli postní byly ve farnosti Vranovice představeny děti, které letos poporvé přijmou do svého srdce Pána Ježíše – přistoupí k prvnímu svatému přijímání. Při mši svaté proto četla přímluvy maminka Adélky Střelcové a děti nesly v obětním průvodu symbolicky své vlastnoručně vyzdobené svíce. Pan farář před oltářem dětem požehnal a tyto svíce jako symbol lidského života, který se chce přiblížit Kristu, položil na obětní stůl. Na závěr mše svaté představil otec Jaroslav každé díte jménem přítomným farníkům. Jsou to Ondra Stejskal, Lukáš Mach, Adélka Střelcová, Anežka Čábelková, Tomáš Benda, David Hájek a Klára Čeledová. Děti si v době přípravy mohou za každou akci v kostele plnit sklenice modrými oblázky -symbolicky jako kapkami vody a pokud jsou přítomny na mši, zapálí si svou vlastní svíci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.