Slavíme Velikonoce 2017

Letošní oslavy Velikonočních svátků probíhají ve farnosti Vranovice radostně a za hojné účasti věřících. Po připomínce tradiční židovské sederové hostiny s biřmovanci se otec Jaroslav vypravil s ministranty a mladými na setkání s otcem biskupem na květnou sobotu v Brně na Petrově. Následovaly obřady Květné neděle, kdy si připomínáme lsavný vjezd Ježíše do Jeruzaléma a po nich pozvání všech farníků na missa charismatis v brněnské katedrále na Zelený čtvrtek. Při této dopolední bohoslužbě děkujeme za dar svátostného kněžství, a proto kněží před svým biskupem vyjádří své odhodlání v ničem neztenčené míře sloužit Kristu a církvi obnovením svých slibů. Zároveň biskup posvětí nové oleje: nemocných, katechumenů a svaté křižmo. Odpolední obřady ve farních kostelích na Zelený čtvrek nám připomínají události bezprostředně před Ježísovým zatčením a ukřižováním, kdy při poslední večeři se svými učedníky usanovil svátost eucharistie a poté se nechal vydat svým nepřátelům. Pátek je připomínka Jeho ukřižování a sobota den smutku, kdy tělo našeho Pána odpočívá v hrobě. Z tohoto smutku nás vytrhnou obřady Veliké noci Vzkříšení, které začínají na začátku třetího dne podle židovské tradice tedy v sobotu navečer po západu slunce. Neděli a dalších 40 dní budeme oslavovat Ježíšovo vítezství. Nyní je tedy čas radosti. Do této radosti se připjují nejrůznější další události – v pátek 21.4. byla bohoslužba za Vranovické skauty a neděli k nám přijel novokněz Tomáš Žižkovský a bohoslužba byla s kázáním pro malé i velké děti a s novokněžským požehnáním na závěr. Fotografie si můžete prohlédnout zde fotoalbum Rajče

vranovicefarnostrajče.net

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.